Váhostav a nepoškodené banky.

Autor: Rastislav Masnyk | 14.4.2015 o 16:07 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  1067x

Súhlasím s kritikou Váhostavu, ako aj s kritikou súčasnej Ficovej vlády. Váhostav ako možná organizovaná / zločinecká skupina v zmysle definície Trestného zákona – to prebehlo v slovenských médiách a mnohých komentároch. 

Váhostav je na mizine. Malí a strední dodávatelia dostanú 15 percent toho, čo si ťažko vyrokovali a ťažko odpracovali. Možno menej.

Banky (zabezpečení veritelia) dostanú 100 percent z toho čo do nich takmer s nulovým úročením, priamo aj nepriamo, strká Európska centrálna banka.

Náš vodca Fico dnes opäť učebnicovo odvrátil  pozornosť zo svojich zlyhaní na iných. Mimo iného ide meniť zákon o konkurze a reštrukturalizácii.

V tomto aspekte má však podľa mňa čiastočne pravdu.

Zúčastnil som sa viacerých reštrukturalizačných konaní a musím otvorene povedať, že reštrukturalizační správcovia nie veľmi ochraňujú dlžníkov (obete), ale naopak dobre „chápu“ ťažkú situáciu úbohých veriteľov a hŕŕ sa pomáhať!  Tento stav je riešiteľný aj za pomoci bežných právnych nástrojov.

Dôležitejšie pre budúcnosť je pozrieť sa a dôkladne zvážiť (rozsiahle) obmedzenia krytia a zabezpečenia financujúcich bánk pri úverovaní. Na toto je potrebná zmena zákona o konkurze a reštrukturalizácii.

Všetci vieme, že malé a stredné firmy reálne nemôžu požiadať o zábezpeku, ak by na to vôbec mali čas popri práci myslieť. Neurobia to často ani sofistikované veľké firmy výrobného/ tvorivého sektora dodávajúce technológie, strojové zariadenia a pod.. Majú zákonnú možnosť, aj právnikov, chcú samozrejme zarobiť, ale ich myslenie nie je v podstate úžernícke a špekulantské.

Zato banky, finančníci a spol., tak tí popri svojej veľmi „namáhavej“ a „tvorivej“ činnosti na zabezpečenie nezabudnú.

Nemajte obavy o peniaze finančníkov, v súčasnej dobe sa peniaze vygenerujú v serveroch centrálnych bánk, žiadnu reálnu podstatu (pôdu, územie, zlato, suroviny, duševné vlastníctvo, obyvateľstvo) nie je treba.  Finančníci samotní, tí sa  neboja, nepracujú predsa s vlastnými, ale s cudzími a navyše aj virtuálnymi peniazmi.

Úsmevné na záver - predstavte si finančníka ako riadi výrobnú , či tvorivú firmu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?