Váhostav a nepoškodené banky.

Autor: Rastislav Masnyk | 14.4.2015 o 16:07 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  1068x

Súhlasím s kritikou Váhostavu, ako aj s kritikou súčasnej Ficovej vlády. Váhostav ako možná organizovaná / zločinecká skupina v zmysle definície Trestného zákona – to prebehlo v slovenských médiách a mnohých komentároch. 

Váhostav je na mizine. Malí a strední dodávatelia dostanú 15 percent toho, čo si ťažko vyrokovali a ťažko odpracovali. Možno menej.

Banky (zabezpečení veritelia) dostanú 100 percent z toho čo do nich takmer s nulovým úročením, priamo aj nepriamo, strká Európska centrálna banka.

Náš vodca Fico dnes opäť učebnicovo odvrátil  pozornosť zo svojich zlyhaní na iných. Mimo iného ide meniť zákon o konkurze a reštrukturalizácii.

V tomto aspekte má však podľa mňa čiastočne pravdu.

Zúčastnil som sa viacerých reštrukturalizačných konaní a musím otvorene povedať, že reštrukturalizační správcovia nie veľmi ochraňujú dlžníkov (obete), ale naopak dobre „chápu“ ťažkú situáciu úbohých veriteľov a hŕŕ sa pomáhať!  Tento stav je riešiteľný aj za pomoci bežných právnych nástrojov.

Dôležitejšie pre budúcnosť je pozrieť sa a dôkladne zvážiť (rozsiahle) obmedzenia krytia a zabezpečenia financujúcich bánk pri úverovaní. Na toto je potrebná zmena zákona o konkurze a reštrukturalizácii.

Všetci vieme, že malé a stredné firmy reálne nemôžu požiadať o zábezpeku, ak by na to vôbec mali čas popri práci myslieť. Neurobia to často ani sofistikované veľké firmy výrobného/ tvorivého sektora dodávajúce technológie, strojové zariadenia a pod.. Majú zákonnú možnosť, aj právnikov, chcú samozrejme zarobiť, ale ich myslenie nie je v podstate úžernícke a špekulantské.

Zato banky, finančníci a spol., tak tí popri svojej veľmi „namáhavej“ a „tvorivej“ činnosti na zabezpečenie nezabudnú.

Nemajte obavy o peniaze finančníkov, v súčasnej dobe sa peniaze vygenerujú v serveroch centrálnych bánk, žiadnu reálnu podstatu (pôdu, územie, zlato, suroviny, duševné vlastníctvo, obyvateľstvo) nie je treba.  Finančníci samotní, tí sa  neboja, nepracujú predsa s vlastnými, ale s cudzími a navyše aj virtuálnymi peniazmi.

Úsmevné na záver - predstavte si finančníka ako riadi výrobnú , či tvorivú firmu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?